Není to jen o hubnutí. Takto vám cvičení změní život

Date:

Se cvičením obvykle začínáme, abychom zhubli. To ovšem není jediný důvod, pro který bychom měli začít s pohybem. Dokonce to, že ztratíte pár kilogramů tuku je jen doplňkovou výbavou, jak se vám díky pohybu život doslova změní k nepoznání. Samozřejmě k lepšímu.

Posilování svalů zlepší nejen váš fyzický zjev, ale budete silnější, zdravější a odolnější.

Nabírání svalů

Fyzické zatížení dokonale zformuje vaše tělo. Netřeba se bát, že budete vypadat mužsky. Právě naopak. Hezké svaly, které získáte běžným cvičením v posilovně posílí vaši ženskost, pevné linie a budete vypadat velmi atraktivní. Navíc svaly spalují mnohem více kalorií než tuk, takže budete hubnout mnohem rychleji a méně tuku bude znamenat ještě krásnější tělo.

Zlepšíte si pohyb

Posilování svalů zlepší nejen váš fyzický zjev, ale budete silnější, zdravější a odolnější. Budete mnohem méně trpět bolestmi páteře a vyhne se vám i osteoporóza. Protože neustálé posilování svalů znamená i neustálé zatěžování kostí, které se díky tlaku stávají pevnějšími.

Více kyslíku

Až 48 hodin po cvičení tělo potřebuje více kyslíku než kdybyste necvičili. A to znamená okysličenější svaly, krev i mozek. Z toho vyplývá lepší nálada, vyšší odolnost proti chorobám a více energie. Takže ze cvičení budete přímo těžit benefity ne krátkodobě, ale až 48 hodin. A pak je čas na další trénink.

Zábavné možnosti, jak si udržet mentální svěžest do vysokého věku
Budete šťastnější

Lidé, kteří cvičí jsou mnohem šťastnější než ti, kteří leží před televizí. Silové cvičení až do svalového vybití je přímá úleva od stresu. A nejenže v činkárně vypustíte páru, ale v závěru se i pořádně nadopujete endorfiny. Takže ideální kombinace.

Fit woman with jump rope at home doing skipping workout

Lepší spánek

Více pohybu přes den znamená lepší spánek během noci. Silový trénink může být skvělý nástroj pro zlepšení kvality vašeho spánku. Zapomeňte na uklidňující léky, vsaďte na cvičení. Stačí dodržet jen pravidlo, necvičit alespoň dvě hodiny před odchodem do postele.

Super terapie proti stárnutí

Chcete-li zpomalit stárnutí, cvičte. Vlivem let má totiž tělo tendenci ztrácet svalovou hmotu a kostní minerální hustotu. Zvedání závaží může pomoci vyrovnat se s účinky stárnutí a výrazně je zpomalit. Dokonce některé se vůbec nedostaví. A tak zůstanete déle mladá.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...

Kde všude můžete hledat zaměstnání, abyste jej našli co nejrychleji

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...