Multifunkční kurín s pěti klecemi pro chov králíků a využitím dešťové vody k zalévání zahrádky

Date:

V rohu zahrady jsem se rozhodl postavit multifunkční kurín s 5 klecemi pro chov králíků a využitím dešťové vody k zalévání zahrádky. Zpočátku jsem plánoval jen kurýn, ale postupně jsem dospěl k názoru, že v důchodu můžu chovat i párek králíků a využít dešťovou vodu.

Zastavěná plocha je 3 x 5 m, z toho tvoří zastřešený výběh cca jednu třetinu. Za zastavěnou plochou je výběh pro slepice cca 3 x 5m. Stavba je z hranolů 8 x 8 cm, kurín je celý zateplený 8 cm silnou lisovanou skelnou vatou, také horní klece pro králíky, aby se v létě zamezilo oteplování klecí ze střechy.

Zavírání dvířek pro slepice je elektrické, k čemuž jsem využil motorek pro natáčení satelitu. Napáječka je 10 litrová a doplňuje se z přivedeného vodovodu. Kurín je kapacitně pro maximálně 13 slepic.

Klece pro králíky mají rošty, pod kterými jsou nerezové vany svedeny do nádržky. Čištění je pohodlné a bezproblémové. Jesličky na seno jsou vsazeny do dvířek jednotlivých klecí, jsou vyrobeny z plexiskla, aby bylo vidět jejich naplněnost. Každá klec má napáječku a zásobník pro jaderné krmivo.

Pod klecemi v podlaze je zabudována 500 l nádrž na dešťovou vodu, která je okapem svedena do nádrže. Pro velké srážky a naplněnost má nádrž přepad. Zalévání je zajištěno vodárničkou umístěnou u nádrže a je řízeno přes automatický časový spínač, přičemž voda k záhonům přichází pod trávníkem přes výsuvné postřikovače.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Školka v mobilu: Jak mít fungování mateřinky v malíku?

Pokud máte alespoň trochu zkušeností s provozem a fungováním mateřské...

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...