Jak ochránit před myšmi vnitřní prostory pro podzim a v zimě?

Date:

Hledáte způsob, jak přes podzim a zimu udržet otravné myši mimo vaši garáž, spíž, kůlny nebo stodoly? Nejenže je to znepokojující, ale přítomnost myší v přístřešcích může být začátkem mnohem většího problému.

I když běžná domovní myš vypadá křehce a roztomile, ve skutečnosti může způsobit vážné problémy. Na úvod zmíníme, že myši jsou velkými přenašeči nemocí. Jako člen rodiny hlodavců šíří salmonelu, listerii a řadu dalších chorob prostřednictvím trusu, moči a slin. Kromě toho však umí být i extrémně destruktivní. Rychle se prokousají skrz krabice, látky, koše a co je horší – i přes elektrické dráty a různé kabely. A nakonec – dokážou si vytvořit velká hnízda kdekoli, kde najdou úkryt. Dokonce i v autech, v traktorech, v sekačkách na trávu (a umí tam prokousat důležité kabely). Navíc vám snědí semínka připravená pro jarní výsadbu.

Jak udržet myši mimo garáž či spíž?

Chce to dobrou obrannou, ale také útočnou strategii. Dobrá obrana znamená vytvoření prostředí, které je pro myš neatraktivní a neproniknutelné. A dobrá útočná strategie? Ta znamená mít něco, co nedovolí žádné myši vstoupit do vašeho přístřešku.

Jednoduché triky, jak ochránit úrodu před škůdci
Základní strategie dobré obrany proti myším

Zbavte se kartonu

Pro začátek se vyhněte skladování čehokoli z papíru a kartonu. Kartonové krabice jsou sice levné a praktické, ale pro myši jsou obrovským lákadlem.

Nejenže lehce karton prokousají, ale výsledné hobliny jsou vynikající pro tvorbu hnízda pro jejich mláďata. Karton také absorbuje jejich moč a trus a zintenzivňuje ten nepříjemný zápach. Budete ho cítit ve všem, co je uloženo v krabici.

Místo toho skladujte předměty v plastových nádobách, které jsou těsně uzavřeny. Toto je obzvláště důležité, pokud jde o krmivo pro zvířata, travní a zahradní osivo. Skladování těchto věcí v bezpečných nádobách udrží myši mimo a také zabrání tomu, aby se přes ně dostaly lákavé pachy.

Closeup young rat (Rattus norvegicus) prowls on the sink at kitchen on background of two faceted glasses. Fight with rodents in the apartment. Extermination.

Utěsněte vstupní body

Mimořádně důležitý moment, chcete-li se opravdu vyhnout myším v přístřešcích. Pokud jde o kůlny, garáže, zahradní domky, stodoly a hospodářské budovy, myši si najdou snadný přístup dovnitř přes mezery a díry v obkladech a dveřích. Utěsněte všechny otvory, štěrbiny v deskách a okolí elektrických či vodovodních potrubí.

Prohlédněte přístřešek i zevnitř, možná najdete poškozená místa, přes která se myši snadno dostanou dovnitř. Utěsněte mezery tmelem nebo expandující pěnou, zkontrolujte dveře a okna, zda tam nejsou díry a také je vyplňte.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...

Kde všude můžete hledat zaměstnání, abyste jej našli co nejrychleji

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...