Chorvatsko dostane novou atrakci: Pohádkový les s virtuální realitou

Date:

V Chorvatsku přibude tento srpen nová atrakce – Pohádkový les. Podílí se na něm chorvatská strana – společnost Malo selo – i maďarská prostřednictvím Pannonia Inferior. Les se bude rozprostírat v Mezimurské župě, což je nejsevernější župa v Chorvatsku.

Obě společnosti provozují rodinné restaurace a snaží se pěstovat regionální gastronomickou nabídku a tradici a představují tak turistickou atrakci na svém trhu.

Partneři a investoři v přeshraničním projektu Tourex zdůraznili hodnoty společného rozvoje nové turistické atrakce Medzimurie, která přispěje k celkovému rozvoji cestovního ruchu venkovských oblastí obou destinací.

Cílem tohoto projektu je diverzifikovat turistickou nabídku vývojem nových produktů. Projekt „Zrinski – Strážci minulosti“ je společně navržený turistický produkt založený na místních legendách a mýtech.

Projekt bude rozvíjet společný historický a pohádkový obsah a návštěvníci se do pohádek ponoří díky rozšířené realitě.

Gastronomická značka „Zrinski“ představí nový společný přeshraniční produkt gastronomické turistiky, který se bude využívat v restauracích na obou stranách chorvatsko-maďarské hranice.

V rámci této aktivity vyjde také kuchařská kniha „Zrinski“, která bude obsahovat několik receptů na místní unikátní speciality.

Aerial view of scenic mountain road and lakeLake Turano in Italy

Hlavním cílem nové turistické atrakce Mezimurský Pohádkový les je nabídnout aktivní, zábavnou a naučnou dovolenou dětem, rodinám a cestovatelům všech věkových kategorií a vytvořit spojení s přírodou, kterou mnozí z nás ztratili v důsledku života v rychlém tempu moderního světa.

Zábavní park Pohádkový les je určen rodinám, ale také dětem předškolního a školního věku s cílem zachovat a podporovat trvale udržitelný rozvoj přírodního a kulturního dědictví.

Tento projekt je spolufinancován z programu Interreg V – Program přeshraniční spolupráce Maďarska a Chorvatska (2014–2020) a jeho celková hodnota dosahuje 349 210,00 eur s podporou 75 procent.

chorvatsko, dubrovník, pláž

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...

Kde všude můžete hledat zaměstnání, abyste jej našli co nejrychleji

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...

Zirkon

Zirkon je kámen, který se používá do prstenů místo...