Stěhujete se? Těmto místům se vyhněte! Nebo raději (brzy) celé Evropě

Date:

Pandemie, válka, lepší příležitosti… Ať už jsou důvody ke změně země jakékoli, je třeba si nejprve dobře promyslet, kam půjdete stavět svůj lepší svět.

V posledních dvou letech a ještě více v dalším období bude téma stahování velmi aktuální. Kromě klasických přesídlení z měst do vesnic, kde je více prostoru pro život i během lockdownů, vyhání nyní lidi z domovů i situace na Ukrajině a v okolních zemích v blízkosti hranic s ní.

Ti, kteří mají dobrou pracovní flexibilitu nebo si naopak chtějí najít novou práci, se mohou kdykoli sbalit a odejít „na lepší“.

Pokud tedy plánujete v roce 2022 stahování i vy, před výběrem destinace zvažte několik důležitých faktorů.

Kromě kvality života či cenové dostupnosti bydlení základních potřeb, kterou nabízejí jednotlivá místa, je důležitá i otázka přijetí přistěhovalců ze strany domácích.

Která země má nejsilnější pas na světě? Slovensko je až 9. v žebříčku

Společnost InterNations vytvořila na základě rozhovorů s lidmi, kteří se posledně přestěhovali, souhrn zjištění pod názvem Expat Insider 2021.

Zpráva, která si posvítila na 59 zemí, odhaluje nejvíce a nejméně přátelská místa na život pro nováčky, jakož i země s nejlepší či nejhorší kvalitou života.

V top 20 jen 4 země Evropy

Podle 12 000 lidí, kteří se zúčastnili průzkumu, je na prvním místě ze všech evropských zemí – pokud jde o vstřícnost – Portugalsko.

Země na Pyrenejském poloostrově se také umístila na druhém místě v kategorii „pocit domova“.

V top 20 se objevily i další tři evropské země: Řecko je na 8. místě, Irsko na 16. a Španělsko na 20. místě.

V celosvětovém měřítku byl za nejpřátelštější zemi ze všech označen Tchaj-wan. Mexiko je na prvním místě v kategoriích „hledání přátel“ a „pocit domova“.

Jak je to s hledáním nových přátel v cizině? Podle průzkumu Expat Insider 2021 je to v některých zemích mnohem jednodušší než v jiných.

V této „disciplíně“ byla v čele žebříčku země střední a jižní Ameriky: Mexiko, Kostarika a Kolumbie obsadily první místa.

Do žebříčku top 20 zemí, kde si nejrychleji najdete přátele, se opět dostaly čtyři evropské země: Ukrajina obsadila 10. místo (i když tento výsledek je momentálně mimo možnosti), Řecko bylo na 12., Španělsko na 19. místě a Portugalsko se dostalo na 20. místo.

Ve Španělsku si přistěhovalci oblíbili místní možnosti trávení volného času a tamní kulturu, ale pokud jde o kariérní vyhlídky, země se umístila na 51. místě – pouze polovina dotázaných přesídlenců zde pracuje na plný nebo alespoň částečný úvazek.

Moscow, Russia – August, 23. 2019: Pedestrian crossing in the business district of Moscow city

Které evropské země jsou nejméně přátelské?

Na druhém konci žebříčku jsou země, kterým byste se měli vyhnout, pokud hledáte místo, kde byste si našli nové přátele.

Evropské země neobešly vůbec dobře, dokonce dominovaly ve spodní části tabulek: až 14 zemí starého kontinentu se našlo ve dvacítce nejnepřátelštějších.

Nejhůře si počínalo Rakousko, které se dostalo na 58. místo, těsně před ním jsou Dánsko, Švédsko, Česká republika a Švýcarsko.

Špatně dopadly i severské země – Švédsko, Dánsko, Norsko a Švýcarsko jsou na tom nejhůře ze všech evropských zemí v oblasti hledání přátel, za nimi jsou Rakousko a Německo.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Školka v mobilu: Jak mít fungování mateřinky v malíku?

Pokud máte alespoň trochu zkušeností s provozem a fungováním mateřské...

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...