Svobodná (je) Evropa: Zde jsou země, které zrušily vstupní pandemická omezení

Date:

Cestování po Evropě se konečně zase začíná podobat na něco, co jsme znali před pandemií. Počet zemí, které zrušily všechna omezení související s COVIDem při vstupu, roste a mnohé z nich také upouštějí od povinnosti nosit roušku či respirátory. Zde jsou všechny destinace, které nyní nabízejí vstup bez problémů.

Česká republika

Česká republika dne 9. dubna 2022 zrušila všechny vstupní požadavky související s onemocněním COVID pro mezinárodní příchody. Na většině veřejných míst už není třeba nosit masku na tváři – výjimkami jsou veřejná doprava a taxíky.

Černá Hora

Tento balkánský klenot zrušil všechna omezení vstupu v polovině března 2022. Při vstupu do společných prostor již nežádá doklad o očkování, ale v restauracích či hotelích jsou ještě zapotřebí masky.

Dánsko

Díky vysoké proočkovanosti v zemi se Dánsko stalo první zemí EU, která začátkem února zrušila všechna domácí omezení. Všechny vstupní požadavky pro mezinárodní příjezdy se 29. března 2022 zrušily.

Co si obout na turistiku, abyste toho ve středu trasy trpce neprolitovali? A otestuje obuv na Salatinu
Řecko

Řecko zrušilo 1. května 2022 všechna vstupní opatření související s COVIDem. Nošení roušek zůstane v interiéru povinné, ale mnozí turisté si toho ani nevšimnou, protože mnoho restaurací má stoly venku.

Island

Všechna omezení související s COVIDem byla zrušena 25. února 2022, a to pro mezinárodní příchody iv rámci samotné země. Nošení roušek již není nikde povinné. Země však stále podporuje testování a izolaci pro kontrolu šíření COVIDu.

Irsko

Dne 6. března 2022 Irsko zrušilo všechny vstupní požadavky související s COVIDem. Pár týdnů před tím, 28. února 2022, se i nošení masek stalo volitelným.

London, United Kingdom – December 5 2020: People wearing protective face masks walking on Regent Street, which was closed to vehicle traffic for a day.

Egypt postihla ‚biblická‘ rána: Po extrémní bouři se vyrojily jedovaté příšery, tři lidi zabili
Lotyšsko

V současnosti mohou návštěvníci z EU, EHP, Švýcarska nebo Spojeného království vstoupit do Lotyšska, aniž by museli absolvovat test, prokázat očkování nebo jít do karantény. Masky FFP2 zůstávají povinné ve veřejné dopravě.

Litva

Vilnius v polovině února oznámil, že země ruší všechny covidové podmínky pro vstup pro cestující ze zemí EU/EHP, jakož iz mnoha dalších včetně Spojeného království, USA a Nového Zélandu. Ve veřejné dopravě však stále musíte nosit masku.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...

Kde všude můžete hledat zaměstnání, abyste jej našli co nejrychleji

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...