Kde všude můžete hledat zaměstnání, abyste jej našli co nejrychleji

Date:

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a jak se vám podaří najít nový stálý zdroj příjmu? Snadnější hledání práce mají spíše mladší ročníky, ale jsou zaměstnání, kde jsou vyhledávaní starší zaměstnanci. Ať už se řadíte k jakékoli kategorii, je potřeba být pozitivní a do hledání se opřít patřičnou měrou. Kde všude se tedy poohlédnout po novém zaměstnání.

Zavítejte na ÚP

Úřad práce je první institucí, kde vedou naše kroky v okamžiku, kdy přijdeme o práci. Už tady se můžeme podívat na nabídku zaměstnání. Pokud našemu vzdělání nic nevyhovuje, nenajdeme pracovní pozice shodné s naším typem uplatnění, můžeme zvážit i absolvování rekvalifikačního kurzu v rámci pomoci při hledání práce. To může být mnohdy velmi užitečné. I tedy, když dlouhodobě uvažujete o změně zaměření vaší práce. Už vás nebaví dělat stále účetní? Rádi byste vyzkoušeli třeba masáže? Řešením je masérský kurz. Kurzů je ale velké množství, dokonce i pro účetní, pokud se chcete v mezičase zlepšit…

Ptejte se v okolí po nové práci

Naši známí mají mnohdy skvělé informace a přehled o volných pracovních pozicích ve firmách v okolí, kde žijeme. Zeptejte se svých spolužáků ze střední školy, kamarádů ze stejné čtvrti nebo třeba široké rodiny, zda neví o vhodné pozici pro vás. Možná budete překvapeni, že pro vás najde volné místo někdo ze známých, kteří mají vlastní společnost.

Hledejte na internetu i prostřednictvím personálních agentur

Na internetu najdete spoustu pracovních portálů, na nichž najdete denně nové inzeráty s volnými pracovními pozicemi. Sledujte je pravidelně, ať vám žádná důležitá neuteče. Stejně tak můžete sami kontaktovat personální agenturu s žádostí o pomoc při nalezení nové práce.

Nezapomeňte si v životopise aktualizovat svou praxi a zkontrolovat platné kontakty. Životopis můžete z vlastní iniciativy také roznést do firem ve vašem okolí, kde by se jim vaše praxe mohla hodit.

Čas coby nezaměstnaní využijte na maximum. Hledejte práci – inzerce práce zdarma, vzdělávejte se, ale také relaxujte, věnujte se koníčkům. Kdo ví, kdy znovu se vám „poštěstí“ být zase doma.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Test Ivacy VPN x Bitdefender VPN Free: Kdo má lepší hodnocení

Kterou z těchto VPN vybrat: Ivacy VPN, nebo dává...